Tesettür Giyimde 2018 Modası Nasıl Şekillenecek

Tesettürde moda kavaramı, oldukça farklı şekillerde yansıtılıyor. Bu konuda yapılan birçok moda sergisi ve tasarım bulunmaktadır. Tesettür modasının ani ve eşsiz yükselişi görenleri kendine hayran bırakıyor. Tesettür Giyimde 2018 modası nasıl şekillenecek sorusunun cevabı ise Amerika’dan geliyor.

Tesettür Modasının Nabzı De Young’da Atacak

ABD’nin San Francisco eyaletinde bulunan Golden Gate Park’ındaki ünlü gençlik müzesi olan de Young’da “2018 yılının Tesettür Modası” meraklılarının beğenisine sunulacak. Güzel sanatlar müzesi olan bu yer, 20 yüzyıl kültürünü başarıyla yansıtması ile ünlüdür. Bu alanda yaptığı çıkış ise İslam tesettürü için önemli bir adım olmuştur. Dünyanın dört bir yanından daha şimdiden oldukça ilgi gören bu sergi için çalışmalar son hız devam etmektedir.

Tesettür Modasının Detayları

Programın henüz net olmamasıyla beraber, dünyanın her köşesindeki tasarımcılar bu şov için çalışıyor. Dolce&Gabbana, İmam Aldebe, Hüseyin Çağlayan gibi isimlerin bulunduğu bu moda gecesinde; geleneksel Müslüman giyimine cadde tarzı ve spor giyimin yansıtılacağı söylenmektedir. Dini inançlara bağlı kalınarak dikkat çekmemesinin yanı sıra savurganlık ve görünürlükten de kaçınılıyor. Bu hassasiyetle yanlış anlaşılmalardan kaçınıldığı vurgulanıyor. Daha şimdiden ses getiren serginin büyük yankı yapacağı düşünülüyor.

Sergiyi kaçırmak istemeyen birçok kişi daha şimdiden planlarını sergiye göre ayarlıyor. Özellikle İslam kadınları tarafından büyük ilgi gören sergi için önceden yer ayırtılması gerekiyor. Aksi takdirde yer kalmayacağı belirtiliyor.