Tesettür Giyimde Söz Nişan Kıyafetleri

İlkbahar ve yaz aylarının yaklaşmasıyla düğün ve sünnet törenleri de kendini gösterdi. Zarif bayanların birbiriyle şıklık yarışı içine girdiği törenlerde 2017 yılının trendleri de oldukça yaygındı. Her genç kızın hayali olan nişan ve düğünlerde gelin adayları da oldukça iddialı kıyafetler seçti. Muhafazakâr bayanların zevk ve tercihlerine göre şekillenen tesettür giyimde her yıl daha da büyüyerek geniş bir yelpaze halini aldı. Gelin adayları içinde tesettür giyimde söz modacılar tarafından büyük emek ve özenle hazırlandı. 2017 yılında kendini göstererek her şık bayanın gardırobunda yer edinen fırfırlar danteller volanlar ve bizi geçmişe sürükleyen etnik desenler söz ve nişan kıyafetlerinde de oldukça yaygın kullanıldı.

Volanlar özellikle kol kısımlarında tercih edilirken fırfır ve danteller etek kısımlarını süsleyen detaylar arasında oldu. Kıyafetlere romantik bir şıklık katan inci ve dantellerde gelin adaylarını sevindiren modeller arasında. Özellikle kabarık eteğe sahip söz ve nişan kıyafetleri kullananlar dantele etek kısımlarında rastlayabilir. Tüllerin üzerine işlenen inciler ise kıyafete farklı bir hava kattı. Tüm bu detayları üzerinde taşıyıp öne çıkan renkler ise fuşya eflatun gülkurusu füme somon bej ve krem gelin adaylarının tesettür giyimde söz için seçtiği renkler oldu.

Tesettür de Başörtüsü

Muhafazakâr bayanlar için aksesuar olmaktan çıkıp ayrı bir sektör halini alan başörtüsünde farklı renk ve desenler herkesin zevkine hitap eder nitelikte. Özellikle söz ve nişan kıyafetleri üzerine başörtüsü arıyorsanız kenar kısımları dantel veya boncuklarla süslenmiş ipek şalları tercih edebilirsiniz. Kolay bağlanabilir ve kaymayan yapılarıyla bayanlara büyük avantaj sağlayan ipek şallar 2017 yılında da sıkça kullanılan başörtüsü modellerinden.

Aksesuar Şıklığı

Eğer yaka kısmı kalabalık desenli bir kıyafet tercih ettiyseniz kolye yerine ince bileklikler yada şık bir saat tercih edebilirsiniz.